piątek, 27 marca 2015

Dlaczego nie warto kierować się modą podczas odchudzania?


Świetny przykład - do niedawna bardzo popularna dieta Dukana. W internecie zapanował istny szał. Dziewczyny wymieniały się przepisami, szukały nowości, wszystko zgodnie z zaleceniami tej magicznej diety. Pozwalała ona osiągnąć świetne efekty, bez późniejszego powrotu z efektu "jojo". Idealna. Ale czy na pewno?

Otóż dieta białkowa dr Dukana okazała się bardzo szkodliwa dla zdrowia. Mogła powodować daleko idące konsekwencje. Faktycznie również nie była aż tak skuteczna, jak się o niej mówiło. Francuska izba medyczna odebrała twórcy słynnej diety białkowej prawo do wykonywania zawodu lekarza. To chyba o czymś świadczy, prawda?

Dziewczyny (i chłopaki), nie wierzcie w magiczne diety cud! Nic nie osiągnie się bez poświęceń. Nie mówimy tu jednak o poświęceniu się głodówce przez 2 tygodnie - przede wszystkim musimy poświęcać czas!

Co polecam? Dieta (zdrowa, bogata we wszystkie składniki odżywcze, "zielona" warzywami, lekkostrawna) i ćwiczenia (fitness, bieganie, być może siłownia - jeśli czujecie się na sile). Efekty być może nie będą natychmiastowe, ale na pewno będą trwałe. Nie szukajcie diety, która pozwoli Wam zrzucić 15 kg wagi przed wakacjami (a latu już tuż tuż). Po prostu zmieńcie swój styl życia na zdrowy i fit!


4 komentarze:

 1. Ćwiczę i stosuje zdrową dietę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na mojego bloga. Szukam osób do wspólnego wspierania w odchudzaniu i dążeniu do stawianych sobie celów. Pozdrawiam! :)
  http://missbigsecret.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem po studiach z pogranicza dietetyki i nie wierzę w żadne diety cud. To co opisałaś o diecie Dukana to cała prawda, jednak nawet teraz zwolennicy tej diety mówią, że przecież nie wszyscy trafili do szpitala. Co do odebrania mu praw do wykonywania zawodu, to nie było to za książkę. Propagował wśród nauczycieli opinię, żeby niżej oceniali uczniów z nadwagą podczas matury!.

  OdpowiedzUsuń
 4. Diety cud nie istnieją. Zdrowe i racjonalne odżywianie to powinna być podstawa naszej diety :)
  Pozdrawiam,
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń