piątek, 8 maja 2015

Trening personalny

trener personalny
Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem utrzymania dobrego stanu naszego zdrowia. W naszej codzienności, przy dosyć aktywnym trybie dnia, przy niezdrowym jedzeniu, naciskach w pracy, przeżywanych stresach, na pewno nie jest człowiekowi łatwo. Aktywność fizyczna każdego dnia pozwala się odprężyć i chociaż na chwilę zapomnieć o przykrych obowiązkach i o tym, co jest przykre dla nas. Aktywność fizyczna może przybierać bardzo różne formy. Jednakże na pewno bardzo ważnym elementem jest to, abyśmy zanim podejmiemy ową aktywność fizyczną, postawili przed sobą ściśle określony cel, jaki chcemy osiągnąć. Dzięki temu nasza motywacja będzie znacznie większa. Aby mówić o skuteczności treningu, skuteczności aktywności fizycznej, na pewno każdemu z nas potrzebny jest dobry plan treningowy. 

Samodzielnie czy grupowo?

Oczywiście możemy ułożyć go sami, możemy poddawać się zajęciom grupowym i są to jak najbardziej dobre rozwiązania. Jednakże znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z propozycji treningu personalnego. Współcześnie bije on rekordy popularności, a jednym z tego powodów na pewno jest wysoka skuteczność treningu personalnego. Czy to jednak jest dla nas dobre? Jak najbardziej tak, gdyż mówimy tutaj o planie treningowym w pełni dostosowanym do nas samych, do naszego stanu zdrowia, kondycji, do naszych własnych możliwości. Bez wątpienia dzięki tej formie treningu mamy duże szanse na ostateczne osiągnięcie sukcesu. Ktoś powie, że taki trening personalny jest szczególnie męczący. Nic z tych rzeczy, gdyż jego intensywność również dostosowana jest zarówno do naszych możliwości jak i do naszych preferencji. Mimo że współpracujemy z zawodowym trenerem, to jednak cały czas mamy wpływ na to, jak ćwiczymy, z jaką częstotliwością i jaką intensywnością. Dlatego też nie należy mieć żadnych obaw, co do treningu personalnego i wybrać właśnie tę formę aktywności fizycznej, ponieważ jest to najlepsza z opcji, na jaką tylko możemy się zdecydować. Warto, zatem poszukać sobie dobrego trenera personalnego i zacząć ćwiczyć.

2 komentarze:

  1. Ja o wiele bardziej wolę ćwiczyć sama - ustalam sobie tempo, ćwiczenia, obciążenie, nawet muzykę, która mnie motywuje :D

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
    http://zdrowanacodzien.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń