czwartek, 21 kwietnia 2016

Zanim zaczniesz się odchudzać

odchudzanie

Wiele osób cyklicznie próbuje zabrać się za odchudzanie. Cyklicznie też ponosi porażkę, która może w dodatku kończyć się tak zwanym efektem jojo. Co można zrobić, aby nie poddać się szybko i osiągnąć upragnione rezultaty?

Przede wszystkim nie kieruj się tym, co wyczytasz w internecie. Wszystkie diety cud, magiczne suplementy, spalacze tkanki tłuszczowej - jest to wymysł marketingowy, który co prawda jest efektywny, ale tylko w drążeniu dziury w Twojej kieszeni. Zacznij po prostu zdrowo się odżywiać. Zdrowe odżywianie to nie głodówka.

U wielu osób taktyka "jeść mniej" po prostu się nie sprawdza. Jeżeli nie jesz do syta, chodzisz głodna, jesteś w złym humorze, i zapewne przez większość czasu myślisz o tym, co być najchętniej zjadła. Jest to bardzo zła postawa, gdyż tylko czekasz aż skończy się dieta. Odchudzanie powinno płynnie przejść w fazę umiarkowanego odżywiania się, kiedy utrzymujemy stałą wagę ciała. Nie powinno skończyć się zupełnym popuszczeniem hamulców i obżarstwem, gdyż będzie to miało bardzo opłakane rezultaty.

Od czego zacząć? Przede wszystkim porozmawiaj z najbliższą rodziną. Muszą zrozumieć, że zrzucenie tych kilogramów jest dla ciebie naprawdę ważne. Na nic pójdzie cała walka o spalenie tłuszczu, jeśli kochana mamucia będzie codziennie piekła Ci ciasto, bo przecież "nie możesz się tak głodzić". To, że się nie głodzisz, już nie jest tak oczywiste.

Porozmawiaj ze swoimi najbliższymi. Z rodzicami, z mężem, może nawet z dziećmi. Niech nie będą balastem, tylko podporą w odchudzaniu. Rodzina może być mocnym filarem sukcesu, może być też niestety zarzewiem porażki.

5 komentarzy:

 1. http://behealthy-fitness.blogspot.com/ Zapraszam do Siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na dobry początek zamieniłam słodzone kawy na wodę z cytryną, wodę filtruję sobie w filtrze molekularnym więc mogę ją pić prosto z kranu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest link http://fitaqua.pl/produkt/filtr-molekularny-ro7/

   Usuń
 3. Hej :) Potrzebujesz schudnąć sporo ? Sama miałam problem, ważyłam o jakieś 30kg za dużo...
  Udało mi się schudnąć około 25 kg ... Jak to zrobiłam ? Skorzystałam z tego bloga:

  https://dietalux.wordpress.com/

  Warto zajrzeć, może komuś jeszcze pomoże :)

  OdpowiedzUsuń