poniedziałek, 18 maja 2015

Wszystko o Acai

Jagody Acai podbijają polski i światowy rynek. Są to bardzo zdrowe produkty, jednak czy warte swojej ceny? Według mnie tak, ale trzeba zwracać uwagę na to, co kupujemy. 

Jagody Acai to tak na prawdę nie jagody, lecz owoce z drzewa - palmy brazylijskiej. Rośnie ona głównie w dorzeczu Amazonki, także nie jest łatwa do zdobycia. Wpływa to na cenę jagód. Owoce wykorzystywane były przez tysiące lat przez miejscowych Indian. Aktualnie zainteresował się nimi przemysł komercyjny. Jagody nazwane zostały cudem odżywczym. Naukowcy wiele wiedza o ich właściwościach. Jeszcze więcej wie na ich temat branża reklamowa :) 

Jagody Acai można aktualnie zakupić praktycznie wszędzie, czy to w aptece, czy na Allegro, czy nawet na lokalnym bazarze. Szczególnie nie polecam kupować przez internet preparatów bazujących na Acai. Dlaczego? Ponieważ samych jagód jest w nich niewiele. Do popularne "dodatki", "ekstrakty" i inne cudawianki, które są tylko po to, żeby obniżyć cenę produkcji. Preparaty z jagód może sprzedawać praktycznie każdy, jeśli tylko przystąpi do programu partnerskiego. Przez to wielu spamerów internetowych zaczęło robić lewe strony z rankingami odżywek, na których promowane przez nich suplementy zajmują topowe pozycje. Także radzę uważać na to, co kupujecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz