poniedziałek, 21 września 2015

A więc chcesz zacząć chodzić na siłownię?


A więc chcesz zacząć chodzić na siłownię? Lepiej dobrze się do tego przygotować. Jest jedna podstawowa rzecz, wiedza, którą możesz posiąść już teraz. A raczej zacząć sobie przyswajać. 

Tak, już teraz. Przed ekranem komputera. 

Zanim zaczniesz kupować ciuchy na treningi... 
Zanim zaczniesz podnosić hantelki... 
Zanim zdobędziesz jakąkolwiek kondycję... 

Na samym początku musisz mieć świadomość tego, że najważniejsza jest DIETA. 

Niektóre osoby popełniają fatalny błąd skupiając się na samych ćwiczeniach. Można bez końca układać (lub kupować) różne plany treningowe. Można je testować, nie zawsze z dobrymi rezultatami. Można oglądać filmy instruktażowe i motywacyjne. Jeżeli jednak chcesz zmienić wygląd swojego ciała, musisz zacząć od podstaw, czyli od diety. 

dieta


Liczenie kalorii może być na początku nużące. Tak samo jak ważenie poszczególnych składników. Makroskładniki? A co to w ogóle jest... Z czasem jednak przyzwyczajasz się do tego, i wchodzi w krew. Ważne jest, aby się do tego przyzwyczaić. Przyzwyczajenie to druga natura człowieka.

2 komentarze:

  1. Co rpawda, to prawda. Bez diety ani rusz - widzę to po sobie, ponieważ dużo się ruszam, a zmiany widzę tylko wtedy, gdy panuję nad menu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomyśl o dzienniku diety i bilansowaniu jadłospisu. Treningiem można wiele zmienić, ale organizm potrzebuje właściwego paliwa - czyli zdrowego jedzenia

    OdpowiedzUsuń